Perfekcyjna mamuśka

Witaminy w pigułce czy w szklance soku?

Spacer do apteki, kilka słów zamienionych z farmaceutą, jedno kolorowe opakowanie z równie kolorowymi tabletkami. Szklanka wody lub soku i do naszego organizmu trafia miszmasz witamin, minerałów, dodatkowych substancji i… zapewne masa chemii. Generalnie tak jest najłatwiej. Kupić suplement i udawać, że dba się o swój organizm i walczy z rozwijającymi się schorzeniami. A gdyby tak pokusić się o szklankę soku przyrządzonego w domu? Czy byłoby trudniej? Czy zyskalibyśmy znacznie więcej? Wybieramy się na poszukiwania odpowiedzi na tak zadane pytania.

Szklanka soku przyrządzonego w domu

Przyrządzenie soku w domu wymagało niegdyś używania ręcznej wyciskarki, a i ta radziła sobie raczej tylko z cytrusami. Przyszło nam korzystać przez długi czas z sokowirówek, dzięki którym klarowne napoje warzywne czy owocowe, powstawały z ulubionych jabłek, a do tego marchewek, buraków. Niestety wartościowość takich napojów pozostawiała wiele do życzenia.

Dziś z pomocą przychodzi nam specjalne urządzenie, jakim jest wyciskarka do soków. W zaledwie kilka minut można przyrządzić sok z dowolnych owoców i warzyw. Nawet z liściastych części roślin, kiełków czy malutkich i leciutkich owoców jagodowych. Możemy tworzyć kompozycje z produktów sezonowych, by urozmaicać swój codzienny jadłospis, a ci z nas, którzy nie tolerują mleka krowiego, z powodzeniem przyrządzą mleko roślinne.

Te możliwości w pierwszej kolejności przekonują nas do zakupu wyciskarki, ale jest jeszcze jeden powód. Tylko z tym urządzeniem mamy szansę uzyskać w szklance soku maksimum witamin, minerałów, antyoksydantów i tak ważnych enzymów. W wyciskarce składniki te nie są niszczone, w przeciwieństwie do sokowirówki.

Suplementacja zbyt popularna

Suplement czy preparat witaminowy jest najłatwiej kupić. Ponadto nie trzeba się męczyć ze smakami, które nie zawsze do nas przemawiają. Kolejno mamy szansę wybrać preparaty, które teoretycznie nie tylko uzupełniają niedobory witamin, ale i pozwalają osiągnąć konkretne korzyści, na przykład szybciej uporać się z nadwagą. Ile w tym prawdy i wartości?

Niestety żadnego suplementu nie możemy nazwać naturalnym i w pełni bezpiecznym do stosowania. Tym bardziej, że nie zwracamy uwagi na zawartość poszczególnych składników, co może skończyć się przyjmowaniem zbyt dużej ilości danej substancji. Wiedzmy, że nadmiar bywa równie zdradliwy, co niedobór, dlatego kupowanie suplementów bez opamiętania jest złym pomysłem.

Po preparaty tego typu powinniśmy sięgać tylko wtedy, gdy ze względów zdrowotnych zachodzi taka konieczność i zostają przepisane przez lekarza. W innym wypadku szklanka naturalnego, zdrowego, domowego soku z wyciskarki będzie najlepszym rozwiązaniem.

Odstawmy kolorowe pigułki na bok, bo zdecydowanie więcej i w lepszy sposób, jesteśmy w stanie osiągnąć decydując się na soki przyrządzane w domu, a wyciskarka idealnie nam w tym pomoże.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge