Perfekcyjna mamuśka

Wiaderko do lodu – nie tylko w nowoczesnej kuchni

Nowoczesna aranżacja kuchenna zawsze znajdzie miejsce dla wiaderka do lodu. W końcu szlachetna stal z dodatkowymi akcesoriami, świetnie się prezentuje. Dopełnia współczesnych wystrojów, a samemu wiaderku do lodu, nie można odebrać funkcji praktycznych. To jednak nie wszystko. Liczba dostępnych wykonań jest na tyle dużą, by ten funkcjonalny produkt mógł z powodzeniem zagościć nawet w kuchniach rustykalnych czy tradycyjnych. A i być może stanie się czymś więcej niż elementem praktycznym, zyskując również na roli ozdobnej?

Kuchnia w pełni wyposażona

Stal szlachetna doskonale wpisuje się we współczesne klimaty. Przemawia przez nią nie tylko wyjątkowa estetyka, ale i elegancja oraz wyrafinowanie. To materiał, na którym bardzo często bazują projekty kuchni. Wiaderko do lodu niegdyś mogłoby wydawać się sprzętem profesjonalnym. Przeznaczonym głównie dla barmanów. W restauracjach czy pubach, gdzie podaje się rozmaite napoje alkoholowe, oferujące maksimum swoich walorów, ale w niskiej temperaturze. Dziś możemy pozwolić sobie na taki zakup i przyrządzać doskonałe koktajle, eleganckie drinki czy podawać schłodzony szampan, w domowym zaciszu. W równie profesjonalny sposób.

Czy miłośnicy rustykalnych klimatów i jednocześnie smakosze chłodnych drinków pozostaną osamotnieni w swoich wyborach? Otóż nie, bo wiaderko do lodu, choć w większości wypadków wykonane ze stali, znajduje swoje miejsce pośród wykonań zdecydowanie bardziej tradycyjnych.

Dostępne są emaliowane wiaderka z kształtnym uchwytem. Idealne do wnętrz rustykalnych czy tradycyjnych. Do tych nieco bardziej klasycznych, ale wciąż dalekich od współczesnych projektów, pasować będą wiaderka szklane. Podany w nich lód, który jest doskonale widoczny, gwarantuje ciekawy efekt.

Ozdoba w kuchni i w salonie

Wiaderka przede wszystkim służą do tego, by przez możliwie długi czas oferować znacznie wolniej topniejące kostki lodu. Te jednak, które są ciekawie wykonane, kształtne czy też zdobione, mogą posłużyć za ozdobę. Odważnym pomysłem jest umieszczenie kwiatów w wiaderku do lodu i zrobienie z niego doniczki. Jeśli jednak bliżej przyjrzeć się takim pomysłom, to okażą się one całkiem oryginalnym pomysłem na indywidualne i charakterystyczne wnętrze.

Jak wybierać?

Najpowszechniej kupowane wiaderka do lodu, posłużą nam jednak… do lodu. Które wybrać? To właściwie kwestia upodobań pod względem wykonań. Podpowiedzią może być to, że jeśli ma być elegancko, wytwornie i pośród wysokich rangą gości, lepiej postawić na wiaderko wykonane ze stali. Najbardziej luksusowy element, jaki znajdzie swoje miejsce na stole.

Gdy drinki przyrządzamy jedynie dla siebie, rodziny czy odwiedzających przyjaciół, szklane czy plastikowe wiaderko, które przede wszystkim będzie pasować do aranżacji wnętrza, sprawdzi się doskonale. Przyrządzając rozmaite trunki pamiętajmy, że sposób ich podania, w tym kostek lodu, ma znaczenie.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge