Perfekcyjna mamuśka

Suplementy diety wspomagające odchudzanie – czy istnieją?

Czy naprawdę możemy znaleźć na rynku suplementy diety wspomagające odchudzanie? Gdy w grę wchodzi walka o zgrabną sylwetkę, chęć, by wreszcie zyskać na kondycji, zdrowiu i lepiej czuć się ze sobą, jesteśmy gotowi na poświęcenia i wyrzeczenia. Jesteśmy równie mocno gotowi, by zaryzykować korzystanie z suplementów, które wiele nam obiecują. Czy jednak warto?

Suplementy diety wspomagające odchudzanie – fakt czy mit?

Media mamią nas obietnicami o cudownych wynikach, dzięki zaledwie jednej kapsułce zażywanej regularnie. Ponoć ma być bez wyrzeczeń, drakońskich diet, intensywnych ćwiczeń fizycznych. Brzmi kusząco, ale niestety jest w tym niewiele prawdy, a właściwie totalne zero. Nasz organizm to tak naprawdę złożony system, w którym wszystkie elementy – narządy i układy – są ze sobą ściśle powiązane. Nie istnieją magiczne kapsułki, które sprawią, że w zaledwie kilka dni czy nawet tygodni, uzyskamy prawidłową masę ciała, a do tego wyrzeźbimy ciało. To akurat mit!

Suplementy diety wspomagające odchudzanie jednak istnieją. To nie przeczy powyższemu. Kluczem do zrozumienia tej sytuacji, jest słowo ‘wspomagające’. W preparatach, które mają na celu pomagać nam uporać się ze zbędnymi kilogramami, znajdują się substancje i składniki, które mogą przyspieszać metabolizm, ułatwiać trawienie, wzmagać termogenezę. Gdy suplementy diety wspomagające odchudzanie połączymy ze zdrowym jadłospisem i aktywności fizyczną, faktycznie efekty przyjdą szybciej i mogą być nawet trwalsze.

Jak wybierać?

Na początku warto się zorientować, w jaki sposób działają poszczególne produkty, które znajdują swoje miejsce w suplementach na odchudzanie. Najczęściej goszczą wśród nich przyprawy, np. pieprz kajeński. Do tego wyciąg z liści aloesu, ekstrakty z jagód acai czy też zielona herbata. Dlaczego akurat te składniki mają decydować o łatwiejszym procesie odchudzania?

Pieprz kajeński to przyprawa, która potęguje efekty termogenezy. Aloes jest znany z tego, że przyspiesza metabolizm, a intensywniejsza przemiana materii, to przecież zwiększone spalanie kalorii. Jagody acai oczyszczają organizm z toksyn i regulują poziom tłuszczów we krwi. Zielona herbata, podobnie jak pieprz kajeński, nasila termogenezę.

Takich składników, które zawierają skuteczne suplementy na odchudzanie, jest naprawdę dużo. Mnóstwo informacji można o nich znaleźć w sieci i w poradnikach drukowanych. Gdy wiemy, który z nich i w jaki sposób działa, jakie oferuje właściwości, łatwiej nam wybrać pomocny w odchudzaniu produkt.

Koniecznie trzeba patrzeć na skład suplementów. Im więcej naturalnych składników, tym lepiej. Należy wybierać z pewnych źródeł, korzystać z porad farmaceutów i lekarzy, jeśli chce się czymś wspomóc ten żmudny i długi proces. Nie bez znaczenia pozostaje aktualny stan zdrowia, bo niewłaściwie stosowane, ale i źle dobrane produkty, mogą nawet zaszkodzić.

Skuteczne suplementy diety wspomagające odchudzanie istnieją, ale na pewno nie są to magiczne tabletki działające w krótkim czasie, bez konieczności stosowania diety i ćwiczeń fizycznych.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge