Perfekcyjna mamuśka

Super jedzenie… z czym to się je?

Super jedzenie, co tak naprawdę kryje się pod tym pojęciem? Obecna moda na zdrowy styl życia i stosowanie rozmaitych diet sprawiła, że coraz chętniej sięgamy po nowości z rynku spożywczego. Modyfikujemy swoje jadłospisy wykluczając z nich rozmaite produkty, które uznawane są za małowartościowe lub nawet niezdrowe. Sięgamy także po super jedzenie, czyli bliżej znane superfoods. Dokładniej mówiąc produkty spożywcze, które mają za zadanie przynieść nam więcej niż jedną korzyść.

Super jedzenie – jem i zdrowieję

Superfoods to żywność, która ma łączyć w sobie walory zwykłej żywności wraz z leczniczymi ziołami. Działa zatem na wielu płaszczyznach. Mając elementy z obydwu grup żywności czy też produktów korzystnie wpływających na zdrowie i organizm, jest w stanie wspomóc walkę z rozmaitymi przypadłościami. Na poziomie powierzchownym, ale i zdecydowanie głębszym. Super jedzenie dostarcza energii, witamin, minerałów. Co więcej, można liczyć na poprawę nastroju i samopoczucie psychicznego.

Super jedzenie w praktyce ma różnić się od ‘zwykłego’ jedzenia tym, że oferuje znacznie więcej określonych składników. W jednym produkcie czy konkretnej grupie produktów, znajdujemy zatem skoncentrowaną dawkę witamin, mikroelementów, antyoksydantów bądź jakichkolwiek innych składników, których potrzebuje nasz organizm. Na co dzień, ale i na etapie walki z rozmaitymi schorzeniami.

Mamy zatem do czynienia z produktami o ‘cudownych’ właściwościach odżywczych. Chodzi o kombinację, której nie znajdujemy w zwyczajnych produktach. Nie oznacza to jednak, że tego typu asortyment jest trudny do nabycia. Wręcz przeciwnie. Dziś możemy bez problemu zakupić chociażby jagody acai, nasiona chia, spirulinę i wiele innych, które zaliczane są do grupy superfoods.

Jak wybierać, by nie dać się nabrać

Nie da się ukryć, że zarówno jagody acai, jak i nasiona chia, są w stanie wnieść do naszego jadłospisu sporo cennych wartości. Czy zawsze? To kwestia wyboru odpowiednich produktów. Należy zapoznawać się z informacjami zawartymi na opakowaniu oraz składem. Superfoods zaczyna bowiem pojawiać się na opakowaniach nawet niektórych gatunków zielonych herbat. A jeśli w danym opakowaniu, stężenie bądź procentowa zawartość konkretnego składnika, są na niskim poziomie, to trudno mówić o korzyściach dla organizmu.

Leczenie schorzeń

Superfoods nie mogą być zamiennikami indywidualnie dostosowanego leczenia. Nie można jednak odmówić wielu produktom spożywczym, wręcz zbawiennego działania na nasz organizm. Także od strony psychicznej. Mogąc wybrać ‘kombajn’ cennych wartości, jesteśmy w stanie wspomóc walkę z nowotworami, alergiami, chorobami serca, depresją czy też osłabioną odpornością.

Jako dodatek do codziennej diety, zdrowa alternatywa czy wspomożenie leczenia, super jedzenie może spełniać swoje funkcje. W końcu w grę wchodzi nasze zdrowie, a możliwość zwalczania schorzeń w sposób naturalny, jest najbardziej pożądanym efektem.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge