Perfekcyjna mamuśka

Spacer z dzieckiem – co warto ze sobą zabrać?

Przygotowanie do spaceru z dzieckiem to dla rodziców logistyczne wyzwanie! Poza wózkiem dobranym do terenu, po którym będzie się przechadzać cała rodzinka, trzeba jeszcze pamiętać o artykułach pielęgnacyjnych dla malucha. Nie można pominąć przekąski, posiłku i napoju. Do tego zabawek, aby spacer był przyjemnością nie tylko dla najmłodszego członka rodziny, ale i jego rodziców. Podpowiadamy, co warto zabrać ze sobą, gdy w planach jest zarówno ten krótszy, jak i dłuższy spacer.

Wygodna, pojemna i praktyczna torba do wózka

Drobiazgów będzie całkiem sporo, więc zanim zaczniemy je przygotowywać, wybierzmy odpowiednią torbę do wózka. Taką, która będzie uniwersalna, co oznacza, że uda się ją umocować do różnych modeli wózków. Rynek podpowiada nam ciekawe rozwiązania, które są już nie tylko eleganckie i modne, ale i pozwalają na dopasowanie ich do posiadanego typu wózka. Tego typu torby oferuje każdy sklep z fotelikami samochodowymi, wózkami i akcesoriami dziecięcymi.

Potrzebujemy praktycznej i pojemnej torby, czyli tej wyposażonej w różnej wielkości kieszonki. Dzięki temu łatwo zachować porządek, a odnajdywanie potrzebnych w danej chwili produktów pielęgnacyjnych, przekąski czy ubranka na zmianę dla dziecka, nie stanowi najmniejszego problemu. Torba do wózka dodatkowo powinna się charakteryzować dostępnością kieszonki wyłożonej warstwą termoizolacyjną. To ważne, aby móc zapewnić dziecku podczas spaceru posiłek lub napój o pożądanej temperaturze.

Artykuły do pielęgnacji i przydatne akcesoria

Na spacerze nie obejdzie się bez konieczności zmiany pieluszki. Niekiedy może zajść potrzeba przebrania maluszka, który się ubrudził podczas jedzenia. Jak sobie poradzić? Warto mieć pod ręką specjalną matę do przewijania. To dodatek do oddzielnego zakupienia, a nierzadko dołączony do torby do wózka. Przyda się także worek lub specjalne miejsce w torbie, gdzie uda się umieścić poplamione ubranka maluszka.

Z artykułów pielęgnacyjnych nie można zapominać o chusteczkach nawilżanych. Tak na spacerze, jak i w drodze sprawdzają się doskonale. Dobrze jest ponadto zabrać ze sobą niewielką apteczkę, w której znajdą się najpotrzebniejsze artykuły medyczne, na wypadek zranienia malca podczas zabaw.

Bez zabawek ani rusz!

Czy to najmłodsze, czy już nieco starsze dziecko, podczas spacerów, kiedy to nie będzie się działo nic ciekawego, zacznie nieco marudzić. Można tego uniknąć, jeśli pod ręką znajdą się ulubione zabawki maluszka. Niemowlakowi, który w wózku głównie śpi, ewentualnie ogląda otaczający go świat, wystarczy grzechotka lub zawieszka do wózka. Najlepiej kolorowa, w ciekawym kształcie, wydająca dźwięki, aby pobudzać zmysły i zajmować dziecko na dość długi czas.

Starszym pociechom, które nie zawsze chętnie siadają w wózku i spędzają w nim cały czas przeznaczony na spacer, można sprezentować miękkie książeczki. Te same, które są wykorzystywane podczas kąpieli. Na zewnątrz sprawdzą się równie dobrze, ponieważ łatwo je wyczyścić, nie są podatne na poważne uszkodzenia, za to mogą zająć dziecko na jakiś czas.

Akcesoria do wózków

Latem spacerujemy z dziećmi niemalże codziennie, czasem nawet częściej niż raz w ciągu doby. Słoneczna i upalna pogoda daje się we znaki najmłodszym, szczególnie silne promieniowanie słoneczne. Aby temu zapobiec, wystarczy wózek wyposażyć w parasolkę lub daszek. Przydaje się moskitiera, która chroni przed ukąszeniami owadów.

Spacer z dzieckiem powinien być przyjemnością dla całej rodziny. Powyższe wskazówki pozwolą się do niego przygotować w taki sposób, aby każda minuta była miłym wspomnieniem.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge