Perfekcyjna mamuśka

Pokrzywa a odchudzanie – czy warto ją stosować?

Pokrzywa a odchudzanie? Takie pytanie pojawia się u wielu z nas, którzy z czasem zaczynają myśleć o odchudzaniu. W końcu pokrzywa zaczyna być reklamowana, jako ta, która pomaga uporać się ze zbędnymi kilogramami, ale i oferuje sporo cennych właściwości. Dawniej dodawana do potraw, uznawana nawet za zioło lecznicze. Dziś prędzej kojarzy się z chwastem, ale coraz częściej przekonujemy się, że warto poznać ją bliżej. I to nie tylko w sytuacji, gdy postanawiamy zastosować dietę redukcyjną.

Pokrzywa a odchudzanie – poznaj jej właściwości

Przede wszystkim pokrzywa wpływa korzystnie na stan naszej skóry, włosów i paznokci. To dlatego tak często znajdujemy ją w różnorodnych suplementach, przeznaczonych na powyższe parte ciała. Tak korzystny efekt zawdzięczamy witaminom i licznym mikroelementom. Każdy kto choć raz spróbował włączyć do swojej diety pokrzywę, w postaci herbatki bądź odpowiednich suplementów, stosunkowo szybko mógł się przekonać o jej wyjątkowym działaniu.

Idąc dalej, pokrzywa a odchudzanie – czy faktycznie ten niegdyś nielubiany ‘chwast’ jest w stanie wspomóc naszą walkę ze zbędnymi kilogramami? Otóż zarówno w diecie odchudzającej, jak i dla cukrzyków, ogromne znaczenie ma cukier pojawiający się w rozmaitych produktach spożywczych, a następnie w naszym organizmie. Pokrzywa korzystnie wpływa na emisję enzymów z trzustki. Efektem końcowym jest obniżenie poziomu cukru we krwi, a co za tym idzie, korzystają na jej spożywaniu diabetycy oraz osoby walczące z nadmiarem kilogramów.

Na wspomaganie odchudzania możemy również liczyć, dzięki poprawie procesów trawiennych. Gdy nasz metabolizm jest wyregulowany, zdecydowanie lepiej radzi sobie z trawieniem pożywienia. Przyspiesza i daje szansę na szybsze uporanie się z kilogramami, które są nam nie w smak.

Pokrzywa a odchudzanie – jak ją stosować

Najpowszechniej stosowane są herbatki i napary. Do tego celu wykorzystamy suszoną pokrzywę, która zachowa najwięcej swoich walorów, ale i z powodzeniem możemy wybrać herbatkę z oferty sklepowej. Oczywiście mówi się, że najmniej właściwości i jakichkolwiek walorów mają saszetki do parzenia. Pokrzywa jednak i w tej formie jest w stanie wiele zdziałać. Chociażby poprzez działanie moczopędne, a jak wiadomo, w odchudzaniu liczy się także walka z zalegającą w ciele wodą, która znajduje swoje odzwierciedlenie na wadze.

Należy dobrze wybrać, poszukać sprawdzonych przepisów, nie tylko na napary, ale i zupy z pokrzywy. Pokusić się o dodatek do twarożku czy rozmaitych past na bazie produktów mlecznych. Wystarczy już jedna filiżanka dziennie czy też raz na jakiś czas zafundowanie sobie właśnie zupy, by cieszyć się poprawą funkcjonowania układu pokarmowego. A co za tym idzie – łatwiejszym zrzucaniem zbędnych kilogramów.

Pokrzywa a odchudzanie? To działa! Doceńmy jej właściwości i sprawmy, by przestała być bezużytecznym chwastem, a zaczęła gościć w naszym jadłospisie.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge