Perfekcyjna mamuśka

Podróż z dzieckiem – co trzeba ze sobą zabrać?

Rodzinne wyjazdy wymagają szczególnego przygotowania. Rodzice poza swoim standardowym bagażem, muszą przygotować listę artykułów, bez których nie obejdzie się ich pociecha. Podróż z dzieckiem bywa zatem pewnego rodzaju wyzwaniem. To, co się znajdzie na wspomnianej liście, zależy zarówno od płci i wieku dziecka, jak i od miejsca, w które wybiera się rodzina. Nie bez znaczenia pozostaje środek lokomocji. Podpowiadamy, które rzeczy są niezbędne, o czym warto pamiętać, a bez czego obejdzie się rodzina podczas wakacyjnego wyjazdu.

Podróż z dzieckiem – czas na urlop

Wyjazd z wykorzystaniem własnego środka transportu oznacza większe możliwości pod względem pakowania. Jedynym ograniczeniem jest przestrzeń dostępna w bagażniku auta. Zacznijmy od rzeczy, która nie jest niezbędna, ale jednak może ułatwić pakowanie wszystkich artykułów. Do większości modeli samochodów można znaleźć torby do pakowania bagaży, które idealnie wypełniają przestrzeń bagażową. Dzięki temu łatwiej się spakować, nie pozostaje żadna luka w bagażniku i nie trzeba się martwić o to, jak zmieścić niekształtną walizkę lub torbę.

Podróż z dzieckiem samochodem wymaga znalezienia miejsca na wózek dla pociechy. Warto wybrać lekką i poręczną spacerówkę. Taką, która jest łatwa w składaniu i rozkładaniu, a przy tym potrafi pokonać nie tylko płaskie ścieżki asfaltowe. Najmłodszym niezbędne będzie nosidełko. Można je zabrać oddzielnie lub – o ile pozwala na to miejsce w samochodzie – dodatkowo zapakować wózek gondolę.

W aucie przydadzą się rozmaite organizery. Mogą być zakładane na przednie fotele. Będą pełnić nie tylko praktyczne funkcje, ale i uchronią tapicerkę przed zabrudzeniami, chociażby z bucików dziecięcych nóżek, które lubią wierzgać.

Podróż z dzieckiem jest stresująca dla tych rodziców, którzy maluchy usadzają z tyłu. Aby odciążyć głowę rodziców, którzy są wystarczająco zmartwieni na co dzień, można zamontować specjalne lusterka. Przydadzą się do obserwacji dziecka. Pozwolą również na zabawianie go w trakcie długiej jazdy. Posłużą do obserwowania, uśmiechania się i mówienia do maluszka, który będzie się czuł bezpieczniej i pewniej, wiedząc, że patrzy na niego rodzic.

Wakacje z samolotem w tle

Zdecydowanie więcej przygotowań wymagają wakacje, których rozpoczęcie wiąże się z koniecznością dotarcia do miejsca docelowego samolotem. Przede wszystkim trzeba uwzględnić wymiary i wagę zabieranych ze sobą bagaży. Każde przekroczenie poza wyznaczone standardy (konkretne dla danych linii lotniczych) oznacza dopłaty, nierzadko spore.

Na rynku można znaleźć wózki dla dzieci, które wymiarami, wagą i systemem składania oraz rozkładania, idealnie nadają się do przewożenia samolotem. Co więcej, można je złożyć w taki sposób, aby były potraktowane jako bagaż podręczny. To niezwykle wygodne, bo wysiadając z samolotu z dzieckiem, nie trzeba czekać na cały bagaż, który pojawia się na taśmie. Wózek od razu posłuży maluszkowi, który jest niecierpliwy.

Torba do wózka idealna na podróż

Mama, która chce mieć wszystko pod ręką, może zabrać ze sobą torbę do wózka. Jest ona na tyle praktyczna i pojemna, że przyda się również podczas każdego rodzaju wakacyjnych wyjazdów. Nawet wtedy, gdy nie będzie potrzeby zabierania ze sobą wózka. Można ją potraktować jak bagaż podręczny do samolotu. Mieć pod ręką w samochodzie lub środku transportu publicznego. Trwała, wodoodporna, wyposażona w liczne kieszonki. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż klasyczny plecak, a co dopiero zwykła torebka.

O tym warto pamiętać

Im starsze dziecko, tym mniej akcesoriów trzeba ze sobą zabrać. Wciąż jednak podróż z dzieckiem oznacza, że w bagażach należy znaleźć miejsce na liczne artykuły, nie tylko garderobę. Aby pakowanie i podróż przebiegały sprawnie, warto przygotować listę rzeczy do zabrania. Przemyśleć, co się przyda w górach, a co nad morzem. Bez czego nie obejdzie się nasze dziecko.

Chodzi o to, by podróż z dzieckiem była komfortowa i przyjemna dla całej rodziny. Odpowiednie przygotowanie to podstawa!

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge