Perfekcyjna mamuśka

Plafony do salonu – dlaczego warto na nie postawić?

Plafony do salonu są dziś na topie! To oświetlenie uniwersalne, pasujące praktycznie do każdego wnętrza. Nie ma znaczenia, czy salon jest niski czy wysoki, mały czy duży. Przeważnie płaska lampa przytwierdzana do sufitu, może uzupełnić każdy wystrój i zawsze zachowa swoją funkcjonalność.

Plafony do salonu – niepodważalne zalety

Mówimy przede wszystkim o równomiernie rozpraszanym świetle i jego subtelności. Cały salon może być dobrze oświetlony, a do tego pełen atmosfery, w której z czystą przyjemnością odpoczywa się, relaksuje, spotyka z bliskimi. Połączenie funkcjonalności, uniwersalności i estetyki sprawia, że plafony do salonu przeżywają swoją drugą młodość. Cieszą się niesłabnącą popularnością, bo swoją konstrukcją i urokiem są w stanie zachwycić.

Łączą walory lamp sufitowych oraz lamp ściennych. Jako jedyne mogą przyjąć formę lampy głównej, która odpowiada za praktyczne oświetlenie salonu, oraz kinkietu, który doświetla i buduje nastrój. Do tego dochodzi łatwy montaż i demontaż. Jeśli w danym miejscu zamontowany plafon przestaje nam odpowiadać, bez większych trudności przeniesiemy go w inne.

Choć plafony do salonu kojarzą się głównie z płaskimi lampami, wręcz przytulonymi do sufitu, ciekawych i niecodziennych projektów nie brakuje. Pojawiają się bowiem geometryczne podstawy, wciąż płaskie, ale z kilkoma źródłami światła. Jeśli są one regulowane, pozwalają precyzyjnie dopasować kąt padania światła, sposób oświetlenia wybranych detali czy fragmentów przestrzeni.

Z zalet warto wspomnieć również bezpieczeństwo użytkowania. Skoro mówimy o lampie, które nie odstaje i nie zwisa z sufitu, to jego wysokość nie będzie mieć znaczenia. Nie ma bowiem ryzyka zawadzenia o lampę, jej uszkodzenia, a co gorsza zrobienia sobie krzywdy. To atut, który sprawia, że te same plafony do salonu można zastosować do każdego pomieszczenia.

Co jeszcze przemawia na plus? Oszczędność miejsca na podłodze. W salonach niewielkich metrażem liczy się każdy centymetr powierzchni. Tutaj nie może zabraknąć łóżka, szafy czy stolika kawowego, a mebli przecież nie postawimy ponad podłogą. Lampy za to możemy! Zamiast wybierać lampę podłogową czy stołową, które zajmują jednak powierzchnie płaskie, wybieramy plafony do salonu. Montujemy ja nad wezgłowiem łóżka, by ich światło koiło przed snem. Znajdujemy miejsce dla jednego plafonu nad biurkiem, by mieć cały blat do dyspozycji, a do tego tak ważne oświetlenie. I w końcu ozdabiamy sufit plafonem, który wpisuje się w aranżację pomieszczenia.

Stylistyka dla każdego

Minimalizm i prostota to kwintesencja plafonów, jednak daleka od nudnych i banalnych wystrojów. Klasyczne projekty są tworzone na planie koła z barwną obwódką. Takie tradycyjne wydanie jest estetyczne i eleganckie. Pojawiają się również futurystyczne kształty, szczególnie gdy łączony jest to metal ze szkłem. Nie brakuje typowych propozycji glamour, czyli dekoracji z kryształków lub akrylu, które mogą wprowadzić nieco więcej elegancji, a nawet dać wrażenie luksusu.

Coraz chętniej przyglądamy się propozycjom LED-ów. Plafony do salonu, które posiadają LED-owe źródła światła, dają szansę na uzyskanie barwnego światła. Nowocześnie, oryginalne, po prostu kolorowo!

Dużo możliwości, jeszcze więcej zalet. Plafony do salonu to oświetlenie, które z powodzeniem jest w stanie spełnić wymagania, jakie stawia to pomieszczenie, ale i nasze oczekiwania.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge