Perfekcyjna mamuśka

Nowoczesne akcesoria do kuchni – te cuda musisz mieć!

Współcześnie urządzona kuchnia to doskonałe miejsce, by poeksperymentować z aranżacją, ale i przepisami. Dziś przyglądamy się, co oferują nowoczesne akcesoria do kuchni. Które z nich będą spełniać tylko i wyłącznie rolę typowych gadżetów, a które znajdą praktyczne zastosowanie, przy okazji zwracając uwagę swoim wykonaniem.

Nowoczesne akcesoria do kuchni – niczym w wesołym miasteczku

Gdy wybieramy się do sklepu z wyposażeniem kuchennym, to prawie tak, jakbyśmy byli w wesołym miasteczku. Jest tego tyle i wszystkiego chciałoby się spróbować. Nie jeden raz, ale wiele razy! Jest kolorowo, bajecznie. Coś się kręci, a coś wydaje dźwięki. Nie wiadomo, na co się zdecydować. Każdy element przecież mógłby do czegoś się przydać, ale niestety nie można mieć wszystkiego. Choć szkoda!

Skoro szukamy czegoś, co wpisze się w klimat współcześnie urządzonego wnętrza, wybierzmy nowoczesne akcesoria do kuchni. Takie, które przede wszystkim będą wyglądać, jeśli nie jesteśmy miłośnikami samodzielnego przyrządzania kulinarnych dzieł. Z kolei, gdy kolejna godzina przy próbie łączenia kolorowych przypraw do marynaty, nie jest dla nas zmarnowaną, postawmy na coś, co połączy w sobie funkcjonalność i również ozdobę wnętrza.

Pieprz i sól – bo razem raźniej

Na naszych stołach podczas obiadów nie może zabraknąć zestawu – pieprzniczki i solniczki. Zamiast stawiać na tradycyjne wykonania, wybierzmy oswojoną parę postaci, która przytula się lub trzyma za porcelanowe łapki. Wyrazistszy smak potraw gwarantowany! Takie zestawy można dostać w różnych kolorach, a do tego odmiennych konfiguracjach. Nasza para do pieprzu i soli może leżeć obok siebie, siedzieć, a nie tylko przytulać.

A ja lubię zmywać naczynia!

Zmywanie „garów” raczej nie należy do naszych ulubionych czynności. Jeśli jednak zainwestujemy w pewne ciekawe, a do tego estetyczne pomoce, czynność ta na pewno podskoczy o kilka oczek w górę, z dolnej części listy znienawidzonych dotąd czynności.

Płyn do naczyń wlejemy do dozownika połączonego ze szczoteczką do mycia naczyń. 2 w 1. Wygodnie, z zachowaniem porządku, a nawet elegancko. Z kolei gąbeczkę czy ściereczkę, zamiast kłaść gdzieś na zlewie, możemy odłożyć do dwuczęściowego pojemniczka nakładanego na przegródkę zlewu dwukomorowego.

Podczas zmywania przydają się nowoczesne akcesoria do kuchni, jak chociażby długa szczotka, która opatrzona została przyssawką. Nie trzeba już szukać dla niej dodatkowego miejsca. Skoro już jesteśmy przy zlewie – wygodną stanie się specjalna nakładka, w której odsączymy umyte warzywa czy owoce. A to dopiero początek gadżetów…

Nowoczesne akcesoria do kuchni zaskakują swoimi możliwościami i wykonaniami. Wybierzmy te, które będą nam przydatne, a przy okazji sprawimy, że kuchnia stanie się bardzo ciekawą aranżacyjnie.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge