Perfekcyjna mamuśka

Narzędzia kuchenne – przydadzą się w każdym domu

Gotowanie może być znacznie prostsze, przyjemniejsze i szybsze, jeśli zastosujesz odpowiednie narzędzia kuchenne. Wśród nich można wymienić choćby takie ciekawostki jak separator do jajek, ochronne gogle, a także znane już chyba powszechnie pochłaniacze zapachów do lodówki oraz pojemniki czy miarki na spaghetti.

Jak uatrakcyjnić i ułatwić sobie przygotowywanie posiłków? To proste. Możesz użyć niektórych z wielu dostępnych na rynku ciekawych i zapewne nie wszystkim jeszcze znanych narzędzi kuchennych. Gadżety takie mogą w istotny sposób usprawnić i skrócić czas gotowania. Dzięki nim znacznie łatwiej i szybciej uda ci się wyczarować w kuchni niewiarygodne i zachwycające smakiem potrawy.

Choć narzędzia kuchenne usprawniające pracę w kuchni stanowią obecnie już dość dużą część rynku przyborów kuchennych, tu, z uwagi na to, by nie znudzić cię zbyt długim wpisem, postanowiłam skupić się tylko na pięciu, wymienionych we wstępie.

Gogle ochronne zawsze w modzie 😉

Gogle ochronne to narzędzia kuchenne, które przydadzą się, zwłaszcza jeśli do gotowania zamierzasz używać warzyw wydzielających drażniące śluzówki oczu związki lotne. Jak nie trudno się domyślić, chodzi tu zwłaszcza o cebulę. Słyszałam już o różnych sposobach na to, by nie cierpieć podczas obierania i krojenia tego warzywa. Przyznam szczerze, że w moim przypadku żaden się nie sprawdził. Zakładam więc, że skutecznej metody nie ma. Zatem, zamiast nadal szukać metod na ograniczenie wydzielania się związków lotnych z cebuli, zdecydowanie lepiej użyć przy jej obieraniu ochronnych gogli.

Pochłaniacz zapachów do lodówki

Narzędzia kuchenne, takie jak pochłaniacze zapachów do lodówki, to bardzo przydatne i zdecydowanie lepiej znane gadżety, niż opisane powyżej gogle ochronne. Nieprzyjemne zapachy, jakie wydzielają szybko psujące się produkty spożywcze, mogą być bardzo trudne do usunięcia z lodówki. Nawet jeśli zepsuty produkt zostanie usunięty, przykry zapach pozostaje jeszcze przez długi czas. Rozwiązaniem problemu mogą być pochłaniacze, które potrafią zneutralizować przykry zapach. Warto z nich korzystać również wtedy, gdy w lodówce jednocześnie przechowujesz np. mięso i ciasto.

Separator do jajek to wyjątkowy hit

Jego wyjątkowość polega na funkcji, jakiej od dawno potrzebowało wielu kucharzy. Idealne oddzielenie białek od żółtek nie zawsze jest łatwe. Tymczasem ubicie piany z białek, do których dostała się choć odrobina żółtka, może zakończyć się fiaskiem. Separator do jajek jest stosunkowo małym urządzeniem, które pozwala na dokładne oddzielenie żółtka jajka od białka.

Niezwykłe narzędzia kuchenne, czyli pojemniki, nie tylko do spaghetti

Pojemniki do przechowywania produktów spożywczych już na stałe weszły do użytku w naszych kuchniach. Pozwalają na uporządkowane i estetyczne przechowywanie różnych produktów, zwłaszcza tych sypkich. Pojemniki do spaghetti mają zwykle postać długiej (podobnie jak sam makaron) tuby, natomiast pojemniki na inne produkty, takie jak cukier, mąka, kasza, czy drobny makaron, to szczelnie zamykane pudełka o różnych kształtach.

Miarka do spaghetti

Miarka, która niewprawnym w sztuce kulinarnej kucharzom – amatorom pozwoli perfekcyjnie odmierzyć porcję makaronu przeznaczoną dla 2, 4, czy większej ilości osób. Przydatna szczególnie dla tych, którzy nie potrafią ocenić, ile makaronu będzie potrzebne do konkretnej liczny gości. Przyznam, że ja też długo miałam z tym problem.

Tematyka dotycząca tego wpisu jest bardzo szeroka, a artykuł mógłby być bardzo długi. Wierzę zresztą, że również ty znasz różne ciekawe narzędzia kuchenne, o których ja nawet nie słyszałam. Jeśli jest tak rzeczywiście, zapraszam cię do podzielenia się tą informacją.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge