Perfekcyjna mamuśka

Meble w kuchni – eleganckie i funkcjonalne

Meble w kuchni - eleganckie i funkcjonalne

Trendy w aranżacjach wnętrz zmieniają się z roku na rok. Doskonały przykład tych zmian stanowią meble w kuchni. Współczesna forma i kolorystyka ma wiele wspólnego z minimalizmem i prostotą, ale także z elegancją oraz funkcjonalnością.

W przeszłości, ustawiając meble w kuchni, zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na ilość szafek, sposób ich otwierania oraz wygląd frontów. Dziś jesteśmy znacznie bardziej wymagający. Poszukujemy produktów wyjątkowych pod wieloma względami. Otwarcie kuchni na reprezentacyjną część domu, jaką jest salon (obecnie mamy z tym do czynienia w wielu domach) spowodowało, że chcemy, by meble kuchenne nie ustępowały w niczym tym, które ustawimy w innych pomieszczeniach. Mają być eleganckie, stylowe i doskonale prezentować się z salonu.

Meble na wymiar

Współczesne aranżacje kuchni nie lubią niewykorzystanych przestrzeni. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom nawet niewielkie pomieszczenia mogą być bardzo praktyczne i stwarzać komfortowe warunki do gotowania oraz spożywania posiłków. Dlatego coraz więcej inwestorów decyduje się na wykonanie mebli na wymiar. Takie meble mogą zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz warunków panujących w konkretnym wnętrzu. Największą zaletą takiego rozwiązania jest optymalne wykorzystanie przestrzeni, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w mieszkaniach o niewielkim metrażu.

Meble w kuchni a funkcjonalność wnętrza

Atutem współczesnych aranżacji wnętrz jest duży nacisk na funkcjonalne rozwiązania. Doskonale widać to również w kuchni. Systemy otwierania i zamykania szafek, liczne szuflady z organizerami i wkładani, które pomagają utrzymać porządek, rozwiązania do szafek narożnych oraz kosze cargo – wszystko to sprawia, że użytkowanie kuchni staje się dużo przyjemniejsze i wygodniejsze. Produkty są łatwo dostępne, co również ma znaczenie dla utrzymania czystości i porządku w szafkach.

Fronty szafek

Meble w kuchni chętnie wyposażane są przez inwestorów w lakierowane fronty. Trudno takim meblom odmówić uroku. Ciągle aktualnym dylematem pozostaje to, czy fronty szafek powinny być błyszczące, czy matowe. Wiele zależy tu od indywidualnych preferencji użytkowników. Warto jednak, by ci zwracali uwagę nie tylko na estetykę, ale również praktyczne aspekty użytkowania takich mebli.

Zaletą mebli błyszczących, które stają się poniekąd lustrzaną powierzchnią, jest to, że powiększają optycznie wnętrze. Z kolei meble wykonane w macie są cieplejsze w odbiorze wizualnym, bardziej naturalne i łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

System zamykania szafek

Meble w kuchni mogą zostać wyposażone w klasyczne lub nowoczesne uchwyty albo zostać całkowicie ich pozbawione. Jako uchwyt może też służyć frezowanie frontów. Delikatne wyżłobienie pozwala wygodnie chwycić i otworzyć szafkę. Ciekawym i modnym ostatnio rozwiązaniem jest system otwierania tip-on, gdzie szafka otwiera się po naciśnięciu frontu. Co ważne, taki system zazwyczaj jest bezawaryjny, choć użytkownicy mogą mieć problem z utrzymaniem szafek w czystości.

Dzięki współczesnym rozwiązaniom meble w kuchni mogą być funkcjonalne i eleganckie. Szeroki asortyment, jaki zapewniają ich producenci, daje duże możliwości aranżacyjne.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge