Perfekcyjna mamuśka

Kinkiety w sypialni. Jak stworzyć atmosferę wnętrza

W sypialni nie może zabraknąć oświetlenia centralnego, które zagwarantuje komfort użytkowania pomieszczenia, odnajdywania garderoby czy sprzątania. Kinkiety w sypialni to z kolei oświetlenie boczne. Czy niezbędne? Dla wielu osób tak, bowiem to dzięki nim tworzymy specyficzny klimat miejsca służącego odpoczynkowi. Poza tym w grę wchodzą aspekty praktyczne, jak chociażby możliwość czytania przed snem, ale bez konieczności korzystania z rażącego i zbyt jasnego, jak na porę wieczorną, światła głównego.

Kinkiety w sypialni tradycyjnej i nowoczesnej

Konstrukcję kinkietów powinniśmy dobierać do metrażu sypialni oraz jej wystroju. Jeśli modyfikujemy wnętrze i szukamy czegoś, co je odmieni, warto rozejrzeć się za kinkietami, które pozwalają na zmianę klosza czy abażuru. Dzięki temu nie trzeba demontować i zmieniać miejsca, w którym lampy tego typu zostały umieszczone, a jedynie wymieniając klosz lub abażur, uda się odświeżyć sypialnię. Nadać jej nowego charakteru.

Do tradycyjnych aranżacji sprawdzają się klasyczne i proste rozwiązania. Nie banalne formy lecz projekty eleganckie, estetyczne i możliwie gustowne. Kinkiety w sypialni tradycyjnej mogą być zdobione, ale subtelnie. W końcu tutaj wyciszamy się przed snem. Nie potrzebujemy nadmiaru elementów, które są ekstrawaganckie i pobudzają, odwracają naszą uwagę. Dekoracyjne elementy wybieranych kinkietów powinny współgrać z innymi, które znalazły swoje miejsce w sypialni.

Doskonale sprawdzają się znane nam od dawna, materiałowe abażury. Sprawiają, że światło delikatnie sączy się z lampy, ale nie jest zbyt jaskrawe i rażące. Staje się ciepłe, a atmosfera przytulna i romantyczna. Zamiast nich można wybrać klosze. Najlepiej mleczne, mogą być również kolorowe, ale niezbyt mocno przepuszczające strumień światła.

We wnętrzach współczesnych kinkiety mogą być widoczne lub nie. Pierwsza opcja to dość bezpieczne rozwiązanie. Do wszystkich wnętrz, które mają być przede wszystkim praktyczne i nie zależy nam aż tak bardzo na kwestiach wizualnych. Sypialnie, które od wejścia aż po sufit i okna zioną nowoczesnością, minimalizmem i surowością, wymagają zastosowania równie minimalistycznych kinkietów. Można postawić na takie, które wtapiają się w tło, a o ich istnieniu daje znać tylko i wyłącznie strumień światła, skierowany w pożądanym kierunku.

Jak wybierać kinkiety do sypialni?

Poza wcześniej wspomnianą stylistyką, nie zapominamy o jakości wykonania. To ona będzie odpowiadać za to czy nasze lampy zamontowane tuż przy łóżku, będą świetnie się prezentować przez długi czas. Jakość jest tym ważniejsza, im nowocześniejsze i bardziej luksusowe wnętrze chcemy stworzyć. Choć to sypialnia i poczucie intymności jest ważne, to eleganckie i luksusowe wykonania, mogą dopełnić całości. Nieprecyzyjne wykonania, materiały, które wyglądają na kiepskie, kicz, od razu rzucą się w oczy.

Stawiajmy na kinkiety w sypialni, które nie tylko zachwycą, ale i zachowają swoje funkcje praktyczne. A gdy już wybierzemy konkretne modele, rozważmy, w jaki sposób je umieścić nad łóżkiem.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge