Perfekcyjna mamuśka

Jak pakować, by było szybko, tanio i pewnie?

Od wyboru produktów do pakowania i zabezpieczania zależy, czy uda się tych czynności dokonać stosunkowo szybko, a przede wszystkim, czy dobytek na czas remontu, przeprowadzki i nie tylko, będzie należycie chroniony. Na rynku znajdujemy szereg artykułów do pakowania i zabezpieczania, a również kupić je można w coraz większej liczbie punktów. Na co warto stawiać i jak wybierać?

Kartony, pudełka i pudełeczka

W pierwszej kolejności przydają nam się kartony. By oszczędzić sobie zbędnego wydatku, korzystamy z pozostałych pudełek po butach, sprzęcie elektronicznym, AGD. Innym zaś razem wybieramy się na spacer po okolicznych sklepach, by skorzystać z kartonów po produktach sklepowych, które nie są już placówce potrzebne. Obydwa rozwiązania sprawdzają się dosyć dobrze, ale do pakowania i transportu jedynie odzieży, właśnie produktów spożywczych czy też stawiając na pakowanie np. elektroniki do dedykowanych opakowań.

Gdy w grę wchodzi zabezpieczenie elementów delikatnych, podatnych na zarysowania, stłuczenia, jak i innego rodzaju uszkodzenia, lepiej zainwestować w nowe kartony. Dlaczego nie te po butach, sprzęcie czy sklepowe, które nie są już używane? Bo niestety ich wytrzymałość pozostawia wiele do życzenia, podobnie jak i czystość. Zakup nowych pudeł kartonowych dostosowanych pod względem rozmiaru, wytrzymałości czy też typu zastosowanej tektury, staje się inwestycją w doskonałą ochronę. Dla oszczędności można kupić zestaw kartonów w różnych rozmiarach lub wybierać u tego samego sprzedawcy, by zminimalizować koszty przesyłki. Tego typu ofertę posiada hurtownia opakowań.

Wybór typu kartonów także ma znaczenie, bo na rynku znajdujemy klapowe, owijki do książek czy pudełka fasonowe. Dzięki temu można dostosować rozmiar i typ dokładnie do zawartości.

Taśmy klejące, które dobrze trzymają

Taśmy klejące, które wybieramy właśnie w sklepach internetowych, czasami zaskakują cenami. Co jest w nich takiego, że w markecie można je kupić dosłownie za grosze, a u producentów trzeba zapłacić więcej? Niestety najtańsze taśmy szybko się odklejają, rozrywają, a zapakowany karton bądź inne opakowanie, przestają być należycie chronione. Bezpośrednio u producentów można wybierać pośród taśm klejących o różnych rozmiarach, ale i odpowiednich właściwościach kleju. To większa gwarancja, że nawet transport w warunkach zimowych, przy ujemnych temperaturach, nie spowoduje rozklejenia się opakowania i uszkodzenia zawartości.

Folie do zabezpieczania

Na koniec warto pokusić się o zakup folii bąbelkowej oraz folii stretch. Dzięki tej pierwszej wypełnimy wolne przestrzenie w kartonach, by zawartość nie przesuwała się, ale i nie uległa żadnym uszkodzeniom. Z kolei folia stretch nadaje się do owijania nawet kilku pakunków o odmiennych kształtach i gabarytach. Odporna na uszkodzenia i przedziurawienia sprzyja łatwiejszemu transportowi.

Z tak dobranymi produktami pakowanie, zarówno na czas remontu czy przeprowadzki, ale i szykując artykuły do wysyłki, będzie się odbywać szybko i sprawnie, a finalne koszty nie przysporzą dziury w domowym budżecie.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge