Perfekcyjna mamuśka

Dobra spacerówka na tapecie

Dobra spacerówka to taka, która w pełni trafia w twoje potrzeby i spełnia oczekiwania. Dokonując jej wyboru, powinieneś zatem najpierw dokładnie przeanalizować czego potrzebujesz, a co będzie dla ciebie zbędne. Możesz też zapytać o opinie rodziny i znajomych, jednakże ostatecznego wyboru powinnaś dokonać sama, pamiętając, że to potrzeby twoje i twojego dziecka są najważniejsze i nie koniecznie muszą być zbieżne z potrzebami innych osób.

Jakie zatem cechy powinna mieć dobra spacerówka? Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, zważywszy na fakt, że “dobra spacerówka” dla każdego z nas może oznaczać coś innego. Nie zamierzam tu przekonywać was do tej lub innej spacerówki, lub wskazywać na to, które z jej cechy są najważniejsze, a które mniej ważne. Zamierzam za to opisać różne cechy wózków spacerowych. Mam nadzieję, że te opisy pomogą wam zrobić szybkie rozeznanie, co waszym zdaniem będzie dla was najważniejsze, dzięki czemu wybór wózka będzie łatwiejszy.

Waga

Dla niektórych rodziców dobra spacerówka powinna charakteryzować się tym, że będzie stosunkowo lekka, dla innych cecha ta nie ma dużego znaczenia. To, ile waży spacerówka staje się ważne, gdy musisz wnosić ją kilka razy dziennie po schodach, często wraz z dzieckiem i zakupami.

Dobra spacerówka, a jej przeznaczenie

Bardzo istotne jest to, gdzie będziecie jeździć spacerówką. Nie wszystkie wózki dobrze sprawdzą się na drodze gruntowej, kamieniach, czy w innym, nierównym terenie. Jeśli zamierzasz jeździć głównie po równych płytkach chodnikowych, rodzaj wózka nie powinien mieć dużego znaczenia. Jeśli natomiast wybierasz się w wyboisty teren, powinnaś postawić na wózek z większymi kołami lub taki, który posiada z przodu małe, a z tyłu duże pompowane koła.

Funkcjonalność

Jeśli planujesz zakup spacerówki dla małego dziecka, możesz pokusić się o taką, która będzie miała rozkładane oparcie oraz regulowany podnóżek. Cechy te są bardzo istotne także przy dzieciach, które lubią spać na spacerach. W zależności od twoich potrzeb możesz też zwrócić uwagę, czy wózek ma budkę lub parasolkę osłaniającą dziecko od słońca, folię przeciwdeszczową i pokrowiec na nóżki małego dziecka.

Dobra spacerówka, a sposób jej składania

Sposób składania spacerówki to jedno z podstawowych kryteriów, jakie rodzice biorą pod uwagę. Jeśli planujesz częste wyjazdy lub nie masz w domu zbyt wiele miejsca na przechowywanie wózka, wybierz taki, który po złożeniu zajmie go niewiele.

Sposób prowadzenia

Wreszcie, dobra spacerówka, to według wielu rodziców taka, która daje się łatwo prowadzić. Znaczenie ma to, zwłaszcza jeśli masz jeszcze starsze dziecko, którego musisz pilnować podczas spacerów. Dokonując wyboru spacerówki, warto sprawdzić, jak się prowadzi jedną ręką jeszcze w sklepie.

Możesz oczywiście zwrócić uwagę także na szereg dodatkowych cech, takich, jak dostępność kosza na zakupy, obracane siedzisko, czy regulowane pasy bezpieczeństwa oraz łatwość ich zapinania. To jakie cechy będzie miała dobra spacerówka, zależy przede wszystkim od ciebie.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge