Perfekcyjna mamuśka

Designerskie lampy typu Tripod

Dla osób odważnych, nie bojących się wyzwań, indywidualistów. Dla tych, którzy cenią sobie maksymalną funkcjonalność, estetykę, ale i unikatowe wykonanie. Do tego możliwość szybkiej modyfikacji, by zyskać na zupełnie odmiennym charakterze wnętrza. Takie są lampy typu Tripod. Umieszczone na trzech nogach. Prosta konstrukcja, ale dająca o wiele więcej możliwości niż innego rodzaju oświetlenie. Co zyskujemy stawiając na Tripod?

Design w cenie

Trudno ukryć, że jest to projekt designerski i oryginalny. Co za tym idzie, droższy niż konwencjonalne propozycje. Jeśli jednak szukamy połączenia funkcji użytkowych z dekoracyjnymi, jak i wykonania na światowym poziomie, jest to rozwiązanie dla nas.

Na Tripod składa się efektowna podstawa. Trzy proste nogi, pomiędzy nimi dekoracyjnie opleciony przewód z włącznikiem. Na samej górze abażur lub klosz. Prosty sposób, by całkowicie odmienić swoje wnętrze. Biorąc pod uwagę, że baza zostaje ta sama, a mamy okazję do wymiany klosza czy abażuru w dowolnym momencie, pierwotna wysoka cena, ostatecznie wcale taką nie jest. Zdecydowanie łatwiej i szybciej zakupić ciekawy abażur o odmiennej stylistyce, aniżeli nową lampę.

Tripod to lampy podłogowe, które posiadają antypoślizgowe nóżki. Nieodmiennie pozostają mobilne, jak wszystkie rodzaje lamp podłogowych. Nadają się do przestrzeni biurowych, salonów i pokoi dziennych. Doskonale komponują się z wnętrzami industrialnymi i charakterystycznymi loftami. A gdy przyjdzie nam ochota, by dopasować je do aranżacji tradycyjnych, eleganckich i klasycznych, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać stylizowany klosz lub nieco bardziej tradycyjny abażur.

Szyk, kolor i wykończenie

Na rynku znajdziemy Tripody, które posiadają regulowaną wysokość. Można je zatem dopasować wedle własnych potrzeb. Jeśli podstawa wykonana jest z drewna i oferuje matowe wykończenie, całość zyskuje na lekkości, a także ekstrawagancji. Takie rozwiązanie stapia się z tłem nowoczesnym, jednocześnie nie pozostając niezauważonym.

Wybór składanej konstrukcji do ukłon w stronę osób, które szukają maksymalnej mobilności. Nawet tych, którzy chcą móc lampę zabrać na dłuższy wyjazd. Zapewniając sobie funkcjonalne i oryginalne oświetlenie poza przestrzenią domową.

Klosze dużych rozmiarów, które przypominają reflektory, sprawdzą się w pomieszczeniach industrialnych i minimalistycznych. Klosz z naturalnych włókien bambusowych czy też papieru przypominającego origami, na nóżkach ze stali nierdzewnej, można z powodzeniem umieścić pośród aranżacji skandynawskiej.

Tripod pośród lamp podłogowych wyróżnia się niepowtarzalnym charakterem i temperamentem. Dynamiką zaklętą w niecodziennej, ale jakże funkcjonalnej konstrukcji. Jeśli szukamy rozwiązania uniwersalnego i elastycznego pod względem możliwości dopasowania do aranżacji, gustownego i przyciągającego uwagę, trójnóg spełni nasze oczekiwania z nawiązką.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge