Perfekcyjna mamuśka

Dekoracyjny beton – oryginalna aranżacja ciepłego wnętrza

Dekoracyjny beton dziś kojarzy się już zupełnie inaczej, niż dawne, smutne, szare i nijakie betonowe ściany. Co więcej, występuje w różnych formach, a to oznacza, że nie trzeba decydować się na ciężkie i grube płyty, a nawet można samodzielnie spróbować uzyskać taki materiał. Czy beton idzie w parze z ciepłym wnętrzem? Oczywiście, że tak. Ba! Nawet pokój dziecięcy nadaje się do jego zastosowania, choć aranżacje z jego udziałem trzeba dobrze przemyśleć.

Dekoracyjny beton – na każdą okazję i do każdego pomieszczenia

Betonowe płyty przywodzą na myśl obiekty użyteczności publicznej, chłodne, a nawet zimne i nieprzyjazne. Poza tym to materiał kojarzący się z głównymi konstrukcjami i oczywiście tego zastosowania nie można mu odmówić. Rynek materiałów dekoracyjnych dziś oferuje nam jednak zupełnie nowe, świeże wydanie betonu, a mianowicie dekoracyjny beton.

Znany również pod nazwą tynku architektonicznego, od jakiegoś czasu dopełnia naszych wnętrz. Najlepiej komponuje się z loftami bądź aranżacjami industrialnymi. Ze względu na barwę, strukturę i charakter, może również dopełniać propozycji typowo skandynawskich. Jeśli jednak delikatnie chaotyczne wnętrze, bliższe tradycyjnym propozycjom czy nawet tym zwyczajnym i bez wyrazu, potrzebuje pazura i elementu zwracającego na siebie uwagę, nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować beton dekoracyjny. Wbrew pozorom doskonale wygląda tuż obok naturalnego i jakże przyjaznego drewna, choć nie tylko.

Nie musi gościć na wszystkich ścianach, bo jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie dekorować. Jako tło czy uzupełnienie innych materiałów i kolorów, sprawdza się tak w salonach, sypialniach, jak i przestrzeniach urządzanych z myślą o maluchach. W końcu dostępny jest w coraz szerszej palecie kolorystycznej, niekoniecznie o gładkiej powierzchni, ale i znajdujemy go pośród elementów typowo ozdobnych.

Płyta, tynk czy samodzielne wykonanie?

Dekoracyjny beton może występować jako płyta układana na ścianie, ale jest to rozwiązanie dość ciężkie i masywne. Typowy tynk dekoracyjny czy płyty imitujące beton sprawdzają się zwykle lepiej, bo to lekkość, mniej problemu podczas instalacji pośród ścian, a jednak efekt dekoracyjny, na jakim najbardziej nam zależy.

W sklepach z materiałami budowlanymi można również wybrać specjalne masy tynkarskie, z których wykonuje się powłoki wyglądające niczym betonowe. Ponadto korzystając z sypkiej chemii budowlanej, co bardziej odważni i chętni, by samodzielnie wykonać taki materiał, mają okazję zadecydować o jego kolorze, ziarnistości czy fakturze powierzchni.

Jeśli wnętrze wymaga odświeżenia bądź dotychczasowa aranżacja po prostu stała się nudna i szukamy czegoś naprawdę wyjątkowego, dekoracyjny beton jest w stanie spełnić wszystkie nasze oczekiwania. Oryginalny, trwały, o dobrych właściwościach, jak i z szansą na uzyskanie indywidualnego charakteru domostwa. Do dzieła!

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge