Perfekcyjna mamuśka

Czajnik na gaz – jaki wybrać?

Tradycyjne czajniki stosowane na kuchenkach gazowych powracają do łask. Wpływa na to ich estetyka, wygoda użytkowania oraz możliwość dopasowania do aranżacji kuchennej. Poza tym czajniki tego typu są w stanie przetrwać długi czas, a każdy kolejny dzień ich użytkowania nie powoduje utraty walorów. Jeśli elektryczne propozycje nie przemawiają do nas i szukamy tradycyjnego wykonania, ale z ciekawym motywem, z powodzeniem znajdziemy je pośród szerokiej oferty rynkowej kształtnych czajników.

Wygoda użytkowania i oszczędności

Piękne motywy goszczące na czajnikach zwykle w pierwszej kolejności przykuwają naszą uwagę. Nie możemy jednak pominąć aspektów praktycznych. To one zadecydują o tym, jak długo będziemy czekać na zagotowanie wody. Ponadto w grę wchodzi komfort użytkowania, na który wpływa konstrukcja. Uchwyt niewyślizgujący się z rąk i eliminujący ryzyko oparzenia. Do tego gwizdek oferujący dźwięk, dzięki któremu usłyszymy, że czas zalać przygotowany napój, nawet będąc w drugim pokoju.

Rozważmy, jak duża pojemność będzie nam potrzebna. Bez problemu znajdziemy czajniki o pojemności około 0,5 litra, jak i te o pojemności dwóch lub trzech litrów. Im większa liczba domowników, tym większy czajnik będzie nam potrzebny. Jeśli jednak mieszkamy sami bądź najwyżej we dwie osoby, czajnik o mniejszej pojemności pozwoli zagotować wystarczającą ilość wody, ale nie będziemy na nią czekać zbyt długo. To ważne nie tylko ze względu na czas, ale i nasze rachunki.

Fikuśny pałąk i ciekawe rozwiązania

Poza kształtem i rozmiarem nie możemy zapominać o tym, w jaki sposób będziemy przenosić czajnik z zagotowaną wodą. O wygodzie zadecyduje zamontowany pałąk. Bez problemu znajdziemy całkiem fikuśne i fantazyjne wykonania. Pałąki wygięte, przymocowane w dwóch punktach bądź tylko jednym. Kolorowe, opatrzone drewnem bądź pokryte bakelitem, by nie poparzyć się podczas chwytania gołą ręką.

Jaki wybrać? Kierując się nie tylko upodobaniami czy aranżacją kuchni, ale i sprawdzając, w jaki sposób czajnik trzyma się w dłoni. Dla niektórych osób rączka, która przymocowana jest tylko z jednej strony, nie będzie wygodna w użytkowaniu.

Ten element może służyć jedynie do chwytania czajnika, ale i znajdziemy propozycje czajników, które w uchwycie mają zastosowane specjalne mechanizmy ułatwiające otwieranie gwizdka. Warto rozważyć taką opcję.

Na pewno wygodnym w codziennym użytkowaniu będzie czajnik ze zdejmowaną górną pokrywą. Nalewanie wody przez wąski otwór jest dość kłopotliwym, za to szerokie wejście pod pokrywą ułatwia tę czynność. Poza tym mamy swobodny dostęp do wnętrza czajnika, by go wyczyścić i uporać się z kamieniem.

Zakup ostateczny

Na równi powinniśmy stawiać gustowne, estetyczne i oryginalne wykonanie, jak i konstrukcję, która zadecyduje o wygodzie użytkowania. Na szczęście oferta rynkowa jest na tyle bogatą, by z powodzeniem zadowolić najbardziej wymagających smakoszy ciepłych napojów.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge